Památky v Argentině

Na území Argentiny se nachází mnoho známek a důkazů o její historii. Ať už to jsou trosky křesťanských klášterů či mnoho muzeí, která vypráví o dějinách a historických událostech na tomto území.

Tato destinace má velmi bouřlivou historii a proto láká turisty nejen díky své přírodě, ale i díky památkám.

Buenos Aires

Toto město je největším a hlavním městem státu, bylo založeno španělskými mořeplavci v roce 1536 a tvoří samostatný okres.Katedrála

Nachází se zde důležitá kulturní centra, např. Centro Cultural San Martín a Centro Cultuáral Ciudad de Buenos Aires a mnoho dalších důležitých a historických míst. Např. Kongresové centrum, největší náměstí v Buenos Aires Congress Square, prezidentský palác Casa Rosada, kde je muzeum Museo de la Casa de Gobierno. Dále zde můžeme nalézt katakomby Fuerte Viejo, pocházející z 18. století, divadlo Teatro Colón či národní muezum Museo Histórico Nacional.

Nejkrásnější čtvrtí města je La Boca kolem řeky Riachuelo, nejdůležitější částí pro turistický ruch je Recoleta, kde je známé z hlediska architektonického vzácné pohřebiště Cementerio de la Recolata.

Další zajímavá místa najdeme ve čtvrtích Plaza Alvear a Plaza Francia, Retiro, Palermo, Puerto Madero, Belgrano a dalších.
Okolí Buenos Aires
Za zmínku stojí např. ostrov známý díky vězeňskému tábor Isla Martín García, neogotická bazilika Basílica Nuestra Senora de Luján, pocházející z roku 1630, asi 113 km na západ od Buenos Aires se nachází Parque Criollo y Museo Gauchesco Ricardo Guiraldes, který připomíná známého autora klasických novel.

Další populární destinací je San Antonio, kdeje zajímavá kaple San Antonio de Areco.

Oblast Mezopotamia

Je to oblast rozkládající se mezi řekami Paraná a Uruquay a díky své poloze poskytuje příjemné prostředí k dovolené. Řeka Paraná je rájem pro milovníky rybolovu.

Paraná

Toto město bylo od roku 1853 do roku 1861 hlavním městem Argentiny. Najdeme zde katedrálu Iglesia Catedrál pocházející z roku 1730 a další zajímavé budovy.

Dalšími městy, která jistě stojí za návštěvu jsou Gualeguaychú, Palace San José Corrientes – nejstarší Argentinské město, Yapeyú, Posadas, San Ignacio Miní, Resistencia, Formosa a také gigantický hydroelektrický projekt přehrada Yacyretá.

 

 

Průvodce Argentinou

Zájezdy do Argentiny

Základní informace o Argentině

Historie Argentiny

Památky v Argentině

Příroda v Argentině

Kultura v Argentině

Tipy na výlety v Argentině

Ubytování v Argentině

Kde, kam a jak v Argentině

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Argentiny

Buenos Aires Catamarca Ciudad Autónoma de Buenos Aires Córdoba Corrientes Entre Ríos Formosa Chaco Chubut Jujuy La Pampa La Rioja Mendoza Misiones Neuquén Río Negro Salta San Juan San Luis Santa Cruz Santa Fe Santiago del Estero Tierra del Fuego, Antártida e Islas del Atlántico Sur Tucumán
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde