Tipy na výlety v Argentině

Národní chráněné přírodní parky

Na území Argentiny rostou zajímavé druhy rostlin a také tu žije mnoho různých druhů vážně ohrožených živočichů, proto zde bylo vytvořeno 35 Tipy na výlety v Argentiněchráněných přírodních parků.

Mezi nejznámější z chráněných přírodních parků patří Nahuel Huapi National Park, Los Glaciares, národní park Iguazú nebo Los Alerces.

Naprosto neobvyklý zážitek a okouzlení z úchvatné a nevyzpytatelné přírody můžete prožít u ledovcového jezera Largo Argentino na úpatí Kordiler, které vám doslova vezme dech svou ledovou krásou, stejně jako u jedinečného ledovce Perito Moreno, na jehož ledových útvarech neustále probíhá hra barev vyvolaná sluncem měnící polohu.

Za zmínku stojí také výlet lodí k ledovci Upsala a také národní parky na severu, které mají své kouzlo. Velkolepé přírodní divadlo na vás čeká na trojmezí Argentiny, Brazílie a Paraguay – vodopády Iguazú vytvořené před mnoha tisíci lety.

Patagonie

Oblast Patagonie se nachází na jižním území Argentiny a národní park této oblasti je nejnavštěvovanějším parkem země.

Jistě i vás okouzlí úchvatná příroda ještě málo dotčená civilizací a zarazí vás čistá krása okolní přírody. Najdete tu jednu z největších kolonií rypoušů sloních a tučňáků, z mořských vod se každou chvíli vynoří velryba, především v období září až října.

Můžete si tu vybrat z nepřeberného množství sportovních aktivit. V oblasti Bariloche bylo vybudováno několik luxusních golfových hřišť, můžete tu provozovat windsurfing nebo podniknout horskou túru. Řeky v Patagonii jsou ideální pro rafting nebo jízdu na kánoi.

Za návštěvu jistě stojí města Carmen de Patagones, Viedma, Bariloche, Villa la Angostura, El Bolsón, Neuquén, Junín de los Andes, San Martín de Los Andes, Esquel, Trevelin, Puerto Madryn, zátoka Valdés, která je největší zátokou na pobřeží Atlantského oceánu, zátoka Camarones, která je pozorovatelnou tučňáků, mrožů a tuleňů a další zajímavá místa.

Tierra del Fuego - Ohňová země

Ohňová země je ze všech stran omývána mořem, na východě ji omývá Atlantik, na severu Magelhaesův průliv a na jihu a na západě průliv Beagle, Gabriel, Magdalena a Cockburn.

Tierra del Fuego se rozkládá na území o rozloze 76 000 km2 a jeho východní část leží u Pacifiku.

Turistický ruch se tu stal důležitou součástí obživy místních obyvatel a proto tu bylo vybudováno mnoho hotelů a turistických zařízení. V řekách a rybnících této oblasti můžete ulovit lososy vážící až 11 kg. V jižní části můžete provozovat horskou turistiku spolu s pozorováním živočichů ve volné přírodě. Pobyt zde si můžete zpříjemnit návštěvou některé restaurace.

Za návštěvu stojí údolí Río Grande, obrovské ledovcové koryto Lago Fagnano a jezero Lake Escondido, dále město Ushuaia, jehož okolí je ideální pro milovníky rybolovu, ale i pro lyžaře a je nejjižnějším a nejdražším městem Argentiny.

Můžete tu setkat s vlky, bílými liškami, pumami, nutriemi, lamami nebo jeleny. Při pobřeží moře lze pozorovat vydry, tuleně, tučňáky, albatrosy, rybáky a jiné druhy mořských ptáků.

Na svazích hory Cerro Martial se nachází lyžařský areál a velké množství běžeckých stop. Na západní straně města při zamrznutí laguny si můžete zabruslit na bruslařském okruhu.

Parque Nacional Tierra del Fuego

Tento park se nachází přímo na pobřeží oceánu. Na území parku naleznete spoustu jezírek, lesů, divokých květin, říčky, ledovce a turistické stezky. Najdete tu různé druhy savců a ostatních zvířat jako jsou lišky, králíci nebo bobři. Z ptáků tu najdete albatrose, kachny, racky, husy a potápky.

Parque Provincial Ischigualasto – Měsíční údolí (Cuyo)Tipy na výlety

Je tu pouštní kaňon Ischigualasto se zvláštními přírodními útvary z červeného pouštního písku a vulkanického prachu, které připomínají například houbu nebo papouška. Turisté mohou u kaňonu kempovat, je tu kavárna s občerstvením, toalety a sprcha.

Parque Nacional Lihué Calel - Pampas

Je to malý národní park, 226 km jihozápadně od Santa Rose. Rozkládá se na území 10 000 ha a jeho území pokrývá v podstatě poušť. Náhlé deště tu způsobují velké záplavy, které vytváří mnoho vodopádů. Granitová skaliska oranžové barvy jsou dlouhá 600 m. Park je domovem pro pumy, lišky, a třeba vizcachasm, což je zvíře podobné činčile a rovněž zde žije mnoho druhů ptáků.

Můžete se projet vlakem, který vás proveze celým parkem. Je tu také několik turistických stezek. Jedna z nich vede například na vrchol hory Cerro de la Sociedad Científica Argentina, která se tyčí do výšky 589 m nad mořem.

Národní parky v Mezopotámii

Parque Nacionalo El Palmar

Tento národní park se rozkládá na území o rozloze 8500 ha na západním břehu řeky Río Uruguay, asi 360 km od Buenos Aires.

Území parku je pokryto tisíci palmami, které sem byli vysazeny v 19. století. Stromy jsou vysoké až 18 metrů. V chladivém stínu háje žije mnoho druhů živočichů – kormoráni, čápi, činčily a další druhy.

Reserva Provincial Esteros Del Iberá

Národní park Estoros del Iberá zabírá území o rozloze 13 000 km2 na severu oblasti Corrientes. Najdete tu různé druhy trav a rostlin. Ze živočichů tu můžete spatřit kojoty, vlky, opice, vydry a jeleny. Celkem se tu vyskytuje přes 350 druhů živočichů.

Parque Nacional Chaco

Málo navštěvovaný park 115 km severozápadně od Resistenicie se rozkládá na území 15 000 ha. Najdete tu travnaté pláně, palmové savany a vlhké lesy. Vyznačuje se výskytem vzácných druhů ptáků například kormoránů, čápů a podobně.

Nejenže tu můžete pozorovat úchvatné ptáky, ale můžete podniknout výlet po jedné z turistických stezek a při tom pozorovat východ nebo západ slunce. Některá místa jsou dostupná na koních.

Parque Nacional Río Pilcomayo

Západně od Clorindy se nachází na území o rozloze 60 000 ha přírodní park bohatý na překvapivé množství flóry a fauny. Území parku zasahuje až k hranicím Paraguye. Krásnou přírodu podtrhuje horské jezero Laguna Blanca, u kterého si můžete vychutnat romantický východ slunce.

Národní park vodopády Iguazú

Řeka Rio Iguazú pramení v pohoří Sierra de Mar, na brazilském pobřeží Atlantiku. Po mnohasetkilometrovém putování vod této řeky směrem na západ, vytvořila příroda fascinující přírodní výtvor – vodopády Iguazú. V roce 1986 byly vodopády Iguazú zapsány do seznamu přírodního dědictví mezinárodní organizace UNESCO a vyhlášeny národním parkem. Tento park pokrývá území o rozloze 64 000 hektarů. Velké množství skalních výstupků a zarostlých ostrůvků rozděluje vodopády na 275 kaskád, které jsou celkem široké asi 2,5 km. Vyhlídkové místo Isla Grande San Martín nabízí překrásný unikátní výhled do okolí. V nejvyšších místech dosahují vodopád výšky až 80 m. Na místě, kde protéká 1700 m3 vody za sekundu, je kaskáda vodopádu 150 m široká a 700 m dlouhá.

Národní park Los Glaciares

Národní park Los Glaciares se rozkládá na území o rozloze 4459 km2 v okolí jezera Argentino. Byl založen roku 1937. V roce 1981 byl zapsán do seznamu chráněných přírodních oblastí UNESCO.

Před několika tisíci lety andský sníh vykrystalizoval v led a postupně roztál. Voda z ledovce vytvořila jezera Lago Argentino a Lago Viedma a vtéká do řeky Río Santa Cruz, což je největší řeka v jižní Patagonii.

Více než polovina tohoto území je pokryta ledovci, které patří k obrovskému ledovcovému příkrovu, dlouhému přes 400 km. Průměrná teplota zde dosahuje výšky 7,5 °c, v létě je to až 13,5 °C, v zimě pouhé 0,6 °C. Můžete tu pozorovat kondory, sovy, orli a další druhy ptáků. Zahlédnout tu můžete lišku nebo různé druhy ještěrky.

Národní parky v Patagonii

Parque Nacional Nahuel HuapiTip na výlet Argentina

Park leží na území, které se rozkládá na 100 km2 a z velké části jej zabírá horské jezero, jehož křišťálově čistá voda se nádherně třpytí. V jezeru žije mnoho druhů ryb, takže milovníci rybolovu si tu přijdou na své. Mnoho návštěvníků láká především tím, že je málo poškozené lidským činěním a nachází se daleko od civilizace.

Parku dominuje hora Monte Ronador vysoká 3554 m nad mořem, která se tyčí na hranicích s Chile. V nižších nadmořských výškách pokrývá svahy hor vlhký prales spolu s překrásnými horskými rostlinami.

Dalšími parky v této oblasti jsou Parque Nacional Los Arrayanes, Parque Nacional Lanín, Parque Nacional Los Alerces, Reserva Faunística Península Valdés, Isla de los Pájaros Natural Reserve, Caleta Valdés a Punta Norte, Punta Loma Fauna Reserve, Reserva Provincial Punta Tombo a další.

Mar Del Plata

Městečko vzniklo v 19. století. Kdysi bylo průmyslovým centrem, dnes je centrem turistickým. V tomto městečku se vám nemůže stát, že se budete nudit. Na ulicích Rivadavia a San Martín můžete navštívit kavárny, restaurace a velké množství obchodů. Noční život je neživější na ulici Avenida Constitución, kde je otevřena spousta klubů a restaurací.

Ve městě si můžete prohlédnout zajímavou budovu Villa Victoria na ulici Matheu, která byla ve 20. letech 19. století literárním salónem. Majitelem byl argentinský spisovatel Victoria Ocampo. V současnosti se ve vile pořádají různá literární, divadelní a umělecké akce.

Město se také chlubí moderním akváriem Mar del Plata Acquarium, které navštíví přes 7 miliónů turistů ročně. Pořádají se tu různá show - s delfíny, mroži, slony, apod. Poblíž přístaviště se nachází cíl většiny turistů - pláž Playa Grande (Velká pláž). Nachází se tu také velmi známé golfové hřiště Mar del Plata Golf Club.

Mezi ulicemi Cervantes a Vergara se na území o rozloze 400 ha rozkládá les Peralta Ramos Woods. Obdivovat zde převážně eukalypty a borovice.

Kousek u kopce na ulici Almirante Brown a Viamonte se nachází mramorový oltář Iglesia Stella Maris. Je zasvěcen patronu zdejších rybářů. Na vrcholu hory na ulici Falucho a Mendoza v nadmořské výšce 88 m stojí věž s nádhernou vyhlídkou Torre Tanque.

U cesty Route 226, která se nazývá také "zahradní cesta" naleznete jezero Laguna de los Padres s křišťálově modrou vodou. Můžete se tu projet na lodičce, chytat ryby.
 

Cosquín

Město Cosquín se proslavilo každoročním folklórním festivalem Cosquín Festival Nacional del Folklore, který se koná každý leden již 30 let.

Na východě od města se nachází vyhlídka Cerro Pan de Azúcar, ze které je překrásný výhled na Córdobu. Vedou tudy turistické stezky až na vrchol stejnojmenné hory, která je 1260 m nad mořem.

Santa Rosa de Calamuchita

Nedaleko úpatí hory Sierra Chica u řeky Santa Rosa na se nachází turistické městečko Santa Rosa, nejstarší v zemi. Bylo založeno roku 1575. Okolí tohoto městečka nabízí mnoho příležitostí k různým sportovním aktivitám. Můžete si zapůjčit horská kola a poznávat přírodní krásy na kole. Na cestě Cumbrecita je vybudována trať pro motokros. Po okolí se můžete projet také na koni. Je tu vybudováno několik značených stezek. Jedna z nich vede na horu Sierras Chicas - 2 760 m nad mořem, která je nejvyšší horou Cordoby. Stezka vede přes lesy, kolem vodopádů a potůčků. Můžete se na ní kochat nádhernými panoramatickými výhledy.

La PlataArgentina

La Plata se stalo hned po Buenos Aires nedůležitějším administrativním, kulturním a obchodním centrem. Nachází se tu ivnejlepší univerzity v zemi.

Centrum se nachází na ulici Plaza Moreno a Plaza San Martín. Můžete tu navštívit botanický park, který se rozkládá na rozloze 60 ha. Můžete tu spatřit eukalypty, palmy, stromy gingko a podobně. Najdete tu venkovní amfiteátr Amfiteatro Martín Fierro, kde se v létě pořádají různé festivaly, dále Museo de La Plata a astronomická observatoř. Za zmínku stojí zahrada Míru – Jardín de la Paz a zoologická zahrada Jardín Zoológico.

Rosario

Rosario je rodištěm známého revolucionáeř Ernesta Che´Guevary. Největší turistickou atrakcí města je Monumento Nacional a la Bandera, který zakrývá kryptu návrháře argentinské vlajky generála Manuela Belgrano. Nachází se na ulici Av Córdoba. V červnu se v muzeu oslavuje svátek národní vlajky La Semana de la Bandera.


Santa Rosa

Santa Rosa se leží asi 600 km od Buenos Aires. Komerčním centrem je Plaza San Martín.

Můžete tu navštívit Museo de Ciencias Naturales y Antropológicas, která má sbírku archeologických, historických, řemeslných a uměleckých výrobků, nebo Museo de Artes, které obsahuje sbírku prací argentinských umělců.

 

 

Průvodce Argentinou

Zájezdy do Argentiny

Základní informace o Argentině

Historie Argentiny

Památky v Argentině

Příroda v Argentině

Kultura v Argentině

Tipy na výlety v Argentině

Ubytování v Argentině

Kde, kam a jak v Argentině

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Argentiny

Buenos Aires Catamarca Ciudad Autónoma de Buenos Aires Córdoba Corrientes Entre Ríos Formosa Chaco Chubut Jujuy La Pampa La Rioja Mendoza Misiones Neuquén Río Negro Salta San Juan San Luis Santa Cruz Santa Fe Santiago del Estero Tierra del Fuego, Antártida e Islas del Atlántico Sur Tucumán
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde